Aktuálně

Vyhledávání

Kategorie: Výcvik

VV Zbraslav 26. - 28.3.2010

VV Zbraslav 26. - 28.3.2010

Poslední březnový víkend jsme s Beníkem vyrazili do Zbraslavi u Brna na intenzívní výcvik sportovní obrany. Této akce jsme se zúčastnili již po druhé. Tento víkend pořádala Chs Velkých kníračů - Stanios, takže se to tam fousáčky jen hemžilo. Dalšími účastníky byli především Němečtí ovčáci a pár ostatních pemen a my :-). První den proběhlo pouze ubytování. Byla brzy tma a na nás už na trénink nevyšla řada.

V sobotu jsme ráno povenčili s Katkou a Safírkem a ihned se připravili na obrany. Beník se strašně těšil jako vždy vyváděl v kotci jako pominutý. Po "oblečení nezbytné výstroje jsme vyrazili na "plac". První trénink si Beník vyzkoušel nového figuranta Pavla Soukopa. Bohužel jsem se dopustila hned  dvou začátečnických chyb: nenechala jsem Bena seznámit se s Pavlem a tak první zákus skončil tak, že Ben "přistál" pod ním a se zakloněnou hlavou si ho prohlížel a rukáv mu jaksi vypadl. A druhá: neobeznámila jsem Pavla s tím, že jsme celkem začátečníci, a proto naše tréninky spíše vede figurant než já. Ostatní tréninky nám již figuroval Radek Parolek. S nímž jsme se seznamovat nemuseli. Známe se z prvního VV, který se konal na tomtéž místě na podzim loňského roku.

"Kuk na figuranta - nějakej novej né?!"

Za tento výkend jsme udělali významné pokroky hlevně v poslušnosti. Ben už nechodil na plac jako smyslů zbavený, ale pochopil, že dokud nebude sledovat mě nikam nejdeme. Podařilo se mi ho dokonce fixovat na míček tak, že byl schopen cvičit poslušnost i v době, kdy na stejném place trénoval obranu jiný pes. Jistila jsem ho samozřejmě vodítkem, ale byl to obrovský pokrok. Tento víkend nám opravdu hodně dal. Na našem "domácím cvičáku jsme pak dostali pochvalu, že už začíná být dobře "vykousaný".

Jako tým psovod a pes jsme zatím trochu nesehraní takže občas "pravá neví co dělá levá" a to bych chtěla dalším trénováním zlepšit.

Odkaz na menší video našeho obranáře:

www.youtube.com/watch

Fotečky od šikovných fotografů:

od Katky http://www.saphir-zealous.wbs.cz
od Jany a Filipa http://kniraci.rozs-studio.cz  

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, lunett odpovědět
avatar
Due modelli presentano una cassa di 37 mm di diametro e orologi replica offrono la scelta tra quadranti blu o rosa altri due Overseas Primavera Estate 2017 sempre della stessa misura propongono l’elegante rolex falsi abbinamento acciaio e lunetta in oro rosa.