Aktuálně

Vyhledávání

Kategorie: Coursing

Hon na Lišku 2008

Hon na Lišku 2008Jak už bylo v úvodu řečeno, Ben je živel sršící neustále energií do všech stran. Proto jsem se rozhodla dopřát mu každou zábavu, která by jej alespoň trochu unavila. Jednou jsem na „psím foru" natrefila na pozvánku na Coursingovou víkendovku. Tuto akci pořádala organizace „Český pes".

Dne 29. listopadu 2008 jsme vyrazili na cestu směr Frenštát. Manželé  Juříčkovi jejich stafbulík Beník a my dva. Na konci cesty jsme tak trošičku zabloudili a museli se spojit s vedením ČP, aby nás nasměrovali. Po příjezdu následovalo ubytování a seznamování s ostatními účastníky zájezdu až do pozdních nočních hodin. Druhý den ihned po snídani ala co dům dal jsme vyrazili na dostihovou dráhu ve Frenštátě, kde se měl konat 1. trénink. Hon na liškuVůbec jsem neměla ponětí o co se vlastně jedná. Nedovedla jsem si Bena představit jak se žene za nějakým umělým střapcem. Po příjezdu na dráhu jsme šli hafany ještě trochu vyvenčit do přilehlého lesíku. Členové ČP  mezitím připravili coursingovou dráhu. Rozestavěli kladky kolem nich natáhli na silonu přivázaný střapec z igelitu a mohlo se začít. Po prvním běhu mi to bylo jasné. Střapec je tažen na silonu přes kladky ke kufříku, ve kterém je uložen a je ovládán dálkovým ovladačem. Ben tomu nerozuměl ani ted. Seděl u zábradlí a jen koukal na ty blázny co běhají za tím nesmyslem. Než na něj přišla řada vysvětlila jsem mu, že pokud ho to nebude bavit tak jsme na takové akci naposledy. Nějak jsem nehodlala běhat před psem mávat střapcem a přesvědčovat ho, že je to ta nej zábava na světě. Za nedlouho jsme se přesunuli na pomyslný start (na coursingu žádné čáry „start-cíl" nejsou) a čekali. Jana, která měla na starosti startování přinesla střapec. Zamávala jím Benovi před nosem. V tu chvíli se mu rozsvítily očička a už neviděl a neslyšel nic jiného než střapec. Běžel jako o život a v cíli předpisově „zakiloval" (ulovil střapec). Musela jsem ho doslova odtáhnout za postroj jinak by pro ostatní pejsky nezůstal celý. Kousíček mu přeci jen zůstal v tlamě. Mám ho do dneška schovaný jako vzpomínku na 1. coursing. Odpoledne nás čekala společná procházka lesem. Na neděli byl připraven závod „Hon na lišku". Byl to závod pro všechny pejsky. Závodění je všechny moc bavilo. Za svůj výkon dostali diplom a cenu. Beník vyhrál v kategorii pes šikula  a k diplomu dostal pamlsky a gumového dinosaura. Co bylo k jídlu snědl hned a dinosaura „zpracoval" ihned po té. V odpoledních hodinách jsme se ve stejném složení vydali zpět k domovu.

Tehdy se coursing stal Beníkovou vášní a je jí odnes. V dohledné době máme v plánu dokončit coursingovou licenci a pak se zúčastnit nějakých závodů.

Hon na lišku  

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
avatar
With one of these colours, the actual rolex replica customizer right now comes with an whole new world associated with choices to create Rolex along with other high-end wrist watches appear fascinating or even totally strange.What's the actual rolex replica sale layer procedure. Nicely, the actual films tend to be a kind of rolex replica bodily watery vapor depositing and therefore are blasted towards the area associated with wrist watches inside a unique step. They need to actually disassemble the actual replica watches sale as well as layer every element separately an additional component that provides rolex replica towards the price. Duramantan covered areas tend to be stated end up being regarding 2000 four thousand vickers HV within solidity, that is higher compared to metal. Therefore, sturdiness ought to be rolex replica amazing, meaning the actual color-coating is actually hard in order to put on away. All these wrist watches through Rau-Tech can be bought however can also be a good example of exactly what they are able to perform. A few of these styles tend to be stunning plus some tend to be instead unsightly.