Aktuálně

Vyhledávání

Kategorie: Coursing

Zlatý střapec 10.5.2010

Zlatý střapec 10.5.2010V časných ranních hodinách jsme se vydali na cestu do Přívratu nedaleko České Třebové. Posádku vozidla tvořila řidička Petra s přítelem jejich fenky KKCHŠ z CHS „Z Derylova panství", Ben a já. Celou cestu pršelo a my doufali v zázračnou změnu počasí...

Když jsme dorazili do ski areálu, pršelo stále. Na přejímce jsme dostali tašku s pozorností od sponzorů a ujištění, že běhat se bude. Ski areál byl skvěle vybaven a skýtal i možnosti, kam se schovat před nepřízní počasí. Přes ztížené podmínky připravili pořadatelé na sjezdovce velmi zajímavou trať. Její začátek vedl rovinkou a ihned po ní mizel střapeček za mírným kopečkem. Mnoho pejsků „nadbíhačů" se v tuto chvíli ztratilo. V tomto případě přišli na řadu obětaví páníčci, kteří svého svěřence naváděli s větším či menším úspěchem zpět ke střapci. Beník měl první kolo běžet s JRT Ozíkem.  Byla to tak trochu i moje chyba nenapsala jsem do přihlášky kohoutkovou výšku a pořadatelé nemohli tušit, že jejich velikost je značně rozdílná.

Kluci si tedy zaběhli každý sólo a náramně si to užili.

Zlatý střapecK polednímu se nám obloha protrhala a vykouklo sluníčko. Obědovou pauzu využil každý po svém. Někteří poobědvali výborný gulášek připravený místní obsluhou, někdo vlastní zásoby a někteří zvolili procházku po okolí s rohlíkem v ruce. Okolí areálu bylo jedním slovem nádherné. Krásná příroda, louky, lesy sem tam zajíc . . . .

V druhém kole byla trať postavena ještě důmyslněji. Start a cíl byl od sebe vzdálen cca 20m. Takže jsme si tuto část závodu užili i my dvounožci. Po té, co jsme pejsky vypustili na startu jsme se začali rychlými kroky přesunovat do kopce k cíli. Po startovní rovince však následoval opět zrádný kopeček a někteří ztratili střapeček z dohledu. Páníček běžící do kopce musel tedy změnit směr a navádět svého svěřence zpět. Byli i tací jedinci, kteří využili této situace po svém: „Není střapeček, tak ať se proběhne aspoň páneček". A běhali po svahu i mimo něj co jim síly stačily.

Zhruba v kolem třetí hodiny odpolední doběhli poslední závodníci. Po té se organizátoři vrhli na počítání a sepisování výsledků. Mezitím zavládla pohodová nálada. Těm co zbyla ještě nějaká energie bylo umožněno pohrát si s ostatními pejsky. Zbytek se povaloval v trávě.

Tento závod byl ze strany organizačního týmu v čele s paní Věrou Malátkovou perfektně zvládnut a patří jim náš velký dík.

Domů jsme dorazili ve večerních hodinách utahaní  jako koně – psi.

Použité foto: Lída , Royal Stuart www.royalstuart.wbs.cz 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
that enhances details by fashion uk replica watches providing ultra-precise color tuning which are designed for specific environments. The Prizm Road lens that is included in Radar Pace oakley outlet brightens whites and enhances yellows, omega replica watches greens and reds to make it so runners and cyclists notice subtle changes in the road texture, allowing them to spot hazards cheap replica handbags more easily.“Through.